Aeroklub Bydgoski

loty zapoznawcze / szkolenia lotnicze

LOTY ZAPOZNAWCZE

to niezwykła okazja, by samemu przekonać się, co to znaczy lot samolotem czy szybowcem. Czekają na Ciebie niesamowite widoki i wspaniałe doznania. Wszystko to podczas lotu pod opieką instruktora.

SZKOLENIA LOTNICZE

Szkolenia są niezbędne, żeby się rozwijać. Niezależnie od poziomu wyszkolenia każdy lot uczy pilota nowych rzeczy i wzbogaca jego bagaż doświadczeń.

USŁUGI DODATKOWE

Aeroklub świadczy również inne usługi z ramach oferty związanej z lotnictwem:  Wynajem samolotów, fotografia lotnicza, pikniki lotnicze, imprezy integracyjne dla firm i inne.

Polska jest piękna z lotu ptaka

Bydgoszcz

Gdynia

Warto spędzić czas w Bydgoszczy!

Wolny weekend to idealna okazja, aby zrelaksować się w wyjątkowym klimacie. Małe podróże też mogą być odkrywcze, a miasta takie jak Bydgoszcz z pewnością utwierdzają w przekonaniu, że Polska jest krajem urokliwym i ma wiele do zaoferowania nie tylko zagranicznym turystą. Ty też możesz się zachwycić atmosferą stolicy kujawsko-pomorskiego.

Zupełnie unikalną atrakcją jest Muzeum Mydła i Historii Brudu. To świetna atrakcja dla dzieci, ale nie tylko. Dowiesz się tu jak postrzegano kwestię higieny w poszczególnych wiekach, w jaki sposób o nią dbano oraz zobaczysz rekonstrukcje dawnych pomieszczeń łazienkowych. Do tego można powydziwiać kolekcje mydeł z całego świata, a oprócz tego własnoręcznie stworzyć kostkę mydła i zabrać ją do domu.

Następnym obowiązkowym punktem wycieczki są spichrze nad Brdą, czyli symbol Bydgoszczy. Jest to szczególna atrakcja dla miłośników historii, ponieważ ich powstanie łączy się z rozwojem miasta, które dynamicznie rozbudowywało się wzdłuż rzeki, dzięki działalności handlowej – głównie zboża przepływającego na barkach przez Kanał Bydgoski łączący Brdę z Wisłą (który także można zobaczyć). Największą sławą okryte są 3 spichrze z ulicy Grodzkiej, ale warto pójść szlakiem wszystkich zachowanych budynków.

Miłośników muzyki zainteresuje Opera Nova. Już sama konstrukcja architektoniczna robi duże wrażenie, zwłaszcza nocą, kiedy pięknie oświetlona odbija się w lustrze wody. To jedyne tego typu miejsce kultury na terenie całego województwa, a ponadto jedno z tylko dziesięciu w Polsce. Do tego odbywa się tu coroczny przegląd sztuki operowej i baletowej – Bydgoski Festiwal Operowy. Dla osób stawiających na podniosłą atmosferę Opera Nova to idealna propozycja.

Apartamenty Sielanka to propozycja komfortowego noclegu dla tych wszystkich, którzy chcą spędzić w Bydgoszczy weekend albo dłuższy urlop. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wszyscy Goście rezerwujący nocleg w apartamentach byli zadowoleni z pobytu. Apartamenty są wyposażone w lodówkę, zmywarkę, kuchenkę mikrofalową, kuchenkę indukcyjną, toster, pralkę, suszarkę. Na miejscu dostępny jest bezpieczny parking, na którym można bez obaw pozostawić samochód. W apartamentach dostępna jest TV, telewizor wysokiej klasy, pakiet Netflix, internet o wysokiej przepustowości. Jeśli więc nawet pogoda nie dopisze, zawsze można zostać w apartamencie i miło spędzić czas.

Spacer po Starym Rynku

Na koniec klasyka w zwiedzaniu miast, czyli spacer po Starym Rynku. Co lepiej wprowadzi w klimat Bydgoszczy niż relaksujący spacer w otoczeniu starych, kolorowych kamienic? Jeżeli znajdziecie się tu o godzinie 13:13 lub 21:13 będziecie mieć szansę być świadkami małego przedstawienia. W oknie jednej z kamienic ukazuje się ruchoma rzeźba Pana Twardowskiego, towarzyszy jej muzyka, światło, a nawet dym.

To tylko jedne z wielu miejsc, na które warto zwrócić uwagę podróżując do Bydgoszczy. Architektura miejska jest tu niesamowita, a sielankowy klimat Brdy pozwoli odpocząć w urokliwej atmosferze.